Anglia, OUT de la EURO și ”taxată” brutal! Ironiile au curs în valuri

• Media: Digi Sport Special, luni, 17:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, luni, 20:55, DGS 1

Englezii au fost conduși cu 1-0 până în minutul 90+5, când Jude Bellingham a egalat cu un gol superb. La două minute de la startul prelungilor, Harry Kane a marcat golul calificării englezilor, care o vor întâlni pe Elveția în sferturile de finală.

Anglia, chin, dar calificare în sferturile EURO 2024

Din cauza jocului prestat timp de 94 de minute cu Slovacia, Anglia a devenit ținta ironiilor pe internet. Cele mai tari meme-uri, în galeria foto de mai jos.

Elveția este adversarul Angliei din sferturile de finală de la EURO 2024, dar adversara României s-a calificat de o cu totul altă manieră. Formația antrenată de Murat Yakin a trecut clar de Italia, campioana en-titre, scor 2-0.

Tabloul fazelor eliminatorii de la EURO 2024

Câștigătoarea meciului dintre Anglia și Elveția va juca în semifinalele EURO 2024 cu una dintre România, Olanda, Austria și Turcia.