Cristiano Bergodi cere întăriri, după debutul la Rapid: “Trebuie să facem ceva”

• SuperLiga: Hermannstadt – Farul, sâmbătă, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj – Poli Iași, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Cristiano Bergodi: „În repriza a doua, am căzut! Avem nevoie de atacant”

Rapid a dominat jocul, a avut o posesie net superioară (66-34%) și a ratat numeroase ocazii de gol. Raportul șuturilor pe poartă a fost 6-2 pentru gazde.

În minutul 65, Marius Ștefănescu a trimis mingea în poarta lui Horațiu Moldovan, dar reușita a fost anulată după consultarea sistemului VAR, pentru un ofsaid.

Cristiano Bergodi (58 de ani) a debutat ca antrenor al Rapidului chiar împotriva fostei sale echipe. Tehnicianul italian a remarcat declinul „alb-vișiniilor” în repriza a doua și a precizat că mai așteaptă transferuri.

„În repriza a doua, am căzut! S-a văzut clar, după o primă repriză foarte bune, cu ocazii care, din păcate, nu s-au rezolvat. Nu sunt mulțumit de rezultat, dar băieților nu pot să le reproșez nimic.