• Media: Fotbal European, marți, 21:00, 22:45 și 23:59, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, marți, 17:30, DGS 1

Confruntarea dintre Croația și Italia a putut fi urmărită în format live text pe site-ul digisport.ro.

Croația – Italia 1-1. Zaccagni a restabilit egalitatea în minutul 90+8 și o duce pe ”Squadra Azzurra” în optimi

Italia a condus meciul în cele mai multe momente din prima repriză și a ratat ocazii importante. În cele din urmă, cele două formații au intrat la egalitate la cabine.

Luka Modric a avut șansa să deschidă scorul, dar a ratat o lovitură de la 11 metri, primită după ce Frattesi a comis un henț în careu. În cele din urmă, căpitanul Croației a deschis scorul la doar un minut distanță cu un șut la colțul scurt.

Notele primte de jucători în Italia – Croația / Foto: Sofascore.com

Campioana europeană en-titre a reușit să dea lovitura în prelungiri, prin Zaccagni, și s-a calificat în optimile turneului final din…