Gigi Becali pune presiune, înainte de derby-ul cu Dinamo: ”N-o bați, lasă-te de fotbal!”

Gigi Becali pune presiune, înainte de derby-ul cu Dinamo: ”N-o bați, lasă-te de fotbal!”

  • CM Handbal: RomâniaDanemarca, luni, 21:30, DGS 1

  • SuperLiga: ”U” ClujUniversitatea Craiova, 19:00, DGS 1

Adrian Șut (14) și David Miculescu (24) au adus victoria ”roș-albaștrilor”, în timp ce pentru ”Marinari” a înscris Ionuț Larie (37 – penalty)

Gigi Becali: ”Cu Dinamo jucăm finala Cupei Campionilor”

În etapa următoare, FCSB are programat derby-ul cu Dinamo, pe Arena Națională. În direct la Fotbal Club, Gigi Becali, patronul roș-albaștrilor, a vorbit despre duelul împotriva rivalei și nu a luat în calcul alt rezultat în afara victoriei.

”Cu Dinamo o să fie iar, jucăm finala Cupei Campionilor. E diferență de valoare. Așa zic unii, că cei mai valoroși jucători sunt la FCSB, să vedem dacă e așa. Crezi că Dinamo e mult mai valoroasă decât Farul? O să vezi clasamentul la final. N-o bați pe Dinamo, lasă-te de fotbal! Așa ar trebui să spună ei. Eu nu mă las, ei ar trebui să se lase”, a declarat Gigi Becali la Digi…

Citeste mai mult

Articole recomandate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *